"Rabitəbank" şirkətinin adını və formasını dəyişdi - KAPİTAL BAZARLARINA QAYIDIR
"Kapital Partners"ə “Capital Partners İnvestisiya Şirkəti” adı verilib"Kapital Partners" Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyəti adını və təşkilati-hüquqi formasını dəyişib.
Marja xəbər verir ki, şirkət artıq “Capital Partners İnvestisiya Şirkəti” adı ilə "Qapalı Səhmdar Cəmiyyət" formasında fəaliyyət göstərəcəkdir.
2007-ci ildə yaradılmış və 80 manat kapitala malik olan “Capital Partners İnvestisiya Şirkəti”nin qanuni təmsilçisi İbrahim Mikaylovdur.
Şirkətin nizamnamə kapitalını artıraraq lisenziya alacağı gözlənilir. Yeni qanunvericiliyə görə, bu məbləğ yardımçı xidmətlər üçün minimum 75 min manat, əsas xidmətlər üçün isə minimum 300 min manat olmalıdır.
2010-cu ildə Qiymətli Kağızlar üzrə Dövlət Komitəsi “Kapital Partners” MMC-nin broker fəaliyyəti ilə məşğul olmaq üçün lisenziyasının fəaliyyətini dayandırmışdı.