Azərbaycanın inşaat şirkəti bölünür
16 sentyabr 2022-ci il tarixində “Azərrabitəinşaat” ASC səhmdarlarının növbədənkənar ümumi yığıncağı keçiriləcək.
1. Səhmdarın “Azərrabitəinşaat” ASC-dən ayrılması və yeni hüquqi şəxsin (MMC-nin yaradılması) yaradılması barədə.
2. “Azərrabitəinşaat” ASCnin nizamnamə kapitalının azaldılması və yeni nizamnamələrin təsdiq edilməsi.
3. İcra orqanının formalaşdırılması.
4. Yeni yaranmış MMC-nin nizamnaməsinin, bölünmə balansının və təhvil aktlarının təsdiq edilməsi.
5. Dəyişiklərlə əlaqədar sənədlərin hazırlanması, imzalanması və bütün bu işlərlə bağlı səlahiyyətli şəxslərin təyin edilməsi.
“Azərrabitəinşaat” ASC səhmdarlarının ümumi yığıncağının gündəliyinin materialları ilə tanış olmaq və əldə etmək məqsədilə Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, akademik Həsən Əliyev küçəsi 10/61 nömrəli ünvana (telefon nömrəsi- 050-334-50- 50) müraciət etmək olar.
“Azərrabitəinşaat” ASC-nin hüquqi ünvanı Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakıxanov Şəhər Tipli Qəsəbədə, B.Bünyadov küçəsi 10, inzibati binası isə Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, akademik Həsən Əliyev küçəsi 10/61-dədir.
Qeyd edək ki, “Azərrabitəinşaat” ASC-nin uzunmüddətli fəaliyyətsizliyi nəticəsində fərdi səhmdarlara (kommunal xidmət ödənişləri,mühafizə xidməti ödənişləri,əmlak,torpaq, vergi və sair ödənişləri həyata keçirən səhmdar) ziyan dəymişdir.