"Naxçıvanbank" 21 milyon manatdan çox kredit verib
Cari il ərzində "Naxçıvanbank" tərəfindən 21 milyon 324 min manat kredit verilib.
Belə ki, verilmiş kreditlərin 1 milyon 566 min manatı sənaye, 61 min manatı tikinti, 5 milyon 671 min manatı sahibkarlıq fəaliyyəti ilə məşğul olan fiziki şəxslərə qeyri-istehsal və xidmət, 2 milyon 168 min manatı ipoteka kreditləri, 11 milyon 52 min manatı istehlak kreditləri, 806 min manatı isə kənd təsərrüfatı kimi sahələrə yönəldilmişdir.
“Naxçıvanbank”, Naxçıvan Muxtar Respublikası Sahibkarlığa Kömək Fondunun vəsaiti hesabına sahibkarlıq subyektlərinin kreditləşməsi məqsədilə müvəkkil kredit təşkilatı kimi 2014-cü ildən başlayaraq 93 sahibkarlıq subyektini maliyyələşdirmişdir. Gənc ailələrin mənzil tələbatını ödəmək məqsədilə “Naxçıvan İpoteka Fondu” ASC ilə 2016-cı il noyabrın 24-də bağlanmış müqaviləyə əsasən 109-u fondun, 85-i isə bankın öz vəsaiti hesabına olmaqla, cəmi 194 ailəyə ipoteka kreditləri verilmişdir.