ABŞ, Rusiya qərarını açıqlayıb
Ağ ev, Rusiyanın Vaşinqtondakı səfirliyinə göndərdiyi məktub ilə, ABŞ-ın Rusiyaya qısa müddət ərzində yeni sanksiyalar tətbiq etməyi düşünmədiyini bildirib. "Marja" xəbər verir ki, bu barədə "Reuters" xəbər agentliyi məlumat yayıb.
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyi, "ABŞ-ın Rusiyanın Vaşinqtondakı Səfirliyinə hələlik yeni sanksiyalar olmayacağına dair məlumat verdiyini təsdiqləyirik" açıqlamasını edib.
ABŞ-ın Birləşmiş Millətlər Təşkilatındakı nümayəndəsi Nikki Haley Bazar günü etdiyi açıqlamada, Vaşinqtonun Rusiyaya, Suriya Prezidenti Bəşər Əsədə verdiyi dəstəyə görə yeni sanksiyalar tətbiq etməyə hazırlaşdığını söyləmişdi.
Ancaq Tramp rəhbərliyinin yüksək səviyyəli bir rəsmisi, Prezidentin Rusiyaya əlavə sanksiyalar tətbiq etməyi təxirə saldığını və Moskvanın yeni kiber hücum və ya başqa bir təxribat etmədiyi müddətcə bu sanksiyaları təsdiq etməyəcəyini söyləmişdi.