Azərbaycan mütəxəssisləri mühasibatlıq dünyasının Oskarı sayılan mükafat ilə təltif olunublar
Ənənəvi olaraq hər il olduğu kimi bu il də 05-09 noyabr 2022-ci il tarixində London şəhərində ICB/ICFM Global (Böyük Britaniyanın nüfuzlu və peşəkar mühasib təşkilatı - Sertifikatlı Maliyyə Menecerləri İnstitutu) tərəfindən Avropanın və MDB-nin beynəlxalq peşəkar mühasibat təşkilatlarının, aparıcı şirkətlərinin nümayəndələrinin, mühasibat, vergi, investisiya, maliyyə nəzarəti və iqtisadiyyatın digər sahələrinin aparıcı mütəxəssislərinin, mühasib, maliyyə menecerlərinin iştirakı ilə növbəti Beynəlxalq sammit keçirilib. Bu tədbir 2023-cü ildə Maliyyə Hesabatlarının Beynəlxalq Standartlarında (MHBS) tətbiq olunan dəyişikliklərin müzakirəsinə, maliyyə, daxili nəzarət, mühasibatlıq sahəsində yeni məlumatların əldə edilməsinə həsr olunduğu üçün mühüm əhəmiyyət kəsb edib.
Tədbirdə ICB/ICFM-in Azərbaycan nümayəndələri- Azərbaycan Professional Maliyyə Menecerləri Assosiasiyasının (APFM) üzvləri iştirak ediblər.
APFM-nin yaydığı məlumatda bildirilir ki, sammit çərçivəsində mühasib və maliyyəçi peşəsinin, eləcə də iqtisadiyyatın inkişafına töhfə verən, mühasiblərin nüfuzunun yüksəldilməsində rolu olan şirkətlər və maliyyəçilərə 13-cü Beynəlxalq LUCA mükafatının təqdimat mərasimi keçirilib. Mühasibatlıq dünyasının Oskarı sayılan bu mükafat Luca Paciolinin şərəfinə təsis edilmiş və maliyyə sahəsinin yüksək nailiyyətlərini tanıdan nüfuzlu mükafat sayılır.
"Böyük qürur hissi ilə bildiririk ki, hər zaman mühasib peşəsinin inkişafına verdikləri töhfələri ilə zirvədə olan APFM üzvləri (ölkənin nüfuzlu təşkilatlarının – Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondu, SOCAR, Azərenerji ASC, Azərişıq ASC, İcbari Tibbi Sığorta üzrə Dövlət Agentliyi, “Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi”, Aztelekom MMC və digər qurumların maliyyə sahəsində çalışan mütəxəssisləri) də bu tədbirdə Azərbaycanı təmsil edərək müxtəlif nominasiyalar üzrə "LUCA 2022" mükafatı ilə təltif olunublar. Mükafatlar rəsmi ziyafətdə Sertifikatlaşmış Maliyyə Menecerləri Institutunun İcraçı direktoru Garry Carter tərəfindən təqdim olunub", - APFM-nin məlumatında bildirilir .
“Best Tutor” (İlin Təlimçisi)
Rauf Rzayev-APFM
“For Contribution to the Development of Financial Profession” (Maliyyə peşəsinin inkişafina verdiyi töhfəyə görə)