"Bravo istiqrazları" qeyri-listinq siyahısına salınaraq ticarət ediləcək
"Bravo" supermarketlərinin daxil olduğu "Azərbaycan Supermarket" MMC Bakı Fond Birjasına (BFB) AZ2002023524 ISIN kodlu, faizli, təminatsız, sənədsiz adlı istiqrazlarının standart bazar seqmentindən qeyri-listinq siyahısına salınması üçün müraciət etmişdir.
Birjanın yaydığı məlumata görə, müraciət məktubuna cavab olaraq, Listinq Komitəsinin qərarı ilə "Azərbaycan Supermarket" MMC-nin istiqrazları qeyri-listinq siyahısına salınmışdır.
Qeyd edək ki, 14 mart 2022-ci il tarixindən Azərbaycan Supermarket MMC-nin istiqrazları qeyri-listinq siyahısına salınaraq ticarət ediləcəkdir.
Listinq siyahısı – Birjada listinqdə daxil edilməklə ticarətə buraxılan qiymətli kağızların siyahısıdır. Listinq tələblərinə cavab verən qiymətli kağızlar Listinq Komitəsin müvafiq olaraq əsas və ya standart bazar seqmentində listinqə qəbul edilir.
Qeyri-listinq siyahısı – Birjada listinqə daxil edilmədən ticarətə buraxılan qiymətli kağızların siyahısıdır.