"Veysəloğlu" oktyabr ayı üzrə Pərakəndə İndeksini açıqladı - QİYMƏTLƏR 10%-DƏN ÇOX ARTIB
“Veysəloğlu Pərakəndə İndeksi”nə görə son 1 ildə qiymətlər 5% artıb. Məhsulların qiyməti 2021-ci ilin oktaybr ayında 2020-ci ilin oktaybr ayı ilə müqayisədə isə 10,1% artıb. Cari ilin oktyabr ayında ötən ilin oktyabr ayı ilə müqayisədə təzə qida məhsulları (qısa müddətli istifadəyə yararlı istehlak məhsulları) 10,9%, qida və spirtsiz içkilər 10,8% bahalaıb.Oktyabr ayı üzrə “Veysəloğlu Pərakəndə İndeksi” 105,0% təşkil edir. Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu müştərilərinin ən çox satın aldığı 4317 adda məhsulu nəzərə alaraq hazırladığı pərakəndə satış indeksini hər ay ictimaiyyət və maliyyə qurumları ilə paylaşır.
Orta illik göstəriciyə əsasən oktyabr ayı üzrə qiymətlərdə 5% artım olub.
2021-ci ilin oktyabr ayında “Veysəloğlu Pərakəndə İndeksi”nə daxil edilən məhsulların qiymətində 2020-ci ilin oktyabr ayına nisbətən 10,1% artım olub. Qeyd edək ki, 2021-ci ilin oktyabr ayında təzə qida məhsullarının (qısamüddətli istifadəyə yararlı istehlak məhsulları) qiymətində 2020-ci ilin oktyabr ayına nisbətən 10,9%, qida və spirtsiz içkilərdə 10,8%, alkoqol və tütün məmulatlarında isə 5,8% artım müşahidə edilib.