Maliyyə Nazirliyi 30 milyon manat da borc aldı
8 may 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0104005878 ISIN-li, 10 milyon manat həcmində, 360 gün tədavül müddətli dövlət qısamüddətli istiqrazlarının (DQİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Hərrac zamanı 13 investor tərəfindən qiyməti intervalı 91.0451 AZN (9.9722%) və 95.8408 AZN (4.4000%) olan 19 sifariş təqdim edilmişdir.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 95.8408 AZN (4.4000%), orta ölçülmüş qiyməti 95.8408 AZN (4.4000%) müəyyən edilmişdir. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 60 milyon 536 min 600 manat yerləşdirilmiş həcmi isə 15 milyon manat təşkil edilmişdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi 3 may 2022-ci il.
Hərrac iştirakçıları 16 may 2021-ci il tarixinədək istiqrazların alışı üzrə öhdəliklərini icra etməlidirlər.
Həmçinin 8 may 2021-ci il tarixində Bakı Fond Birjasında Azərbaycan Respublikası Maliyyə Nazirliyinin AZ0108015881 ISIN-li, 10 milyon manat həcmində, 1816 gün tədavül müddətli dövlət ortamüddətli istiqrazlarının (DOİ) yerləşdirilməsi üzrə hərrac keçirilmişdir.
Hərrac zamanı 16 investor tərəfindən qiymət intervalı 80.7148 AZN (14.0208%) və 99.5967 AZN (8.6243%) olan 28 sifariş təqdim edilmişdir.
Maliyyə Nazirliyinin qərarına əsasən istiqrazların kəsmə qiyməti 98.0600 AZN (9.0141%), orta ölçülmüş qiyməti 98.4376 (8.9176%) müəyyən edilmişdir. Sifarişlərin nominal qiymətlə ümumi məbləği 56 milyon 452 min 600 manat yerləşdirilmiş həcmi isə 15 milyon manat təşkil edilmişdir.
İstiqrazların ödəmə tarixi 28 aprel 2026-ci il.