Bank BTB-nin istiqrazları satışa çıxır - ŞƏRTLƏR
Bakı Fond Birjasının (BFB) Listinq Komitəsinin qərarı ilə Bank “BTB” ASC-nin istiqrazları 3 mart 2020-ci il tarixində standart bazar seqmentində listinqə daxil edilib.
Marja xəbər verir ki, 5 mart 2020-ci il tarixində isə Bank BTB” ASC-nin 2 milyon manat həcmində istiqrazlarının ticarəti həyata keçiriləcəkdir.
İstiqrazların tədavül müddəti 1 təqvim ilidir (365 gün) və illik faiz dərəcəsi 9% olmaqla, yerləşdiyi tarixdən etibarən dövri olaraq hər rübün son iş günü ödəniləcəkdir.
İstiqrazların geri satın alınmas nəzərdə tutulmayıb
İstiqrazların ödənilmə müddəti buraxılışda olan ilk istiqrazın yerləşdirildiyi tarixdən etibarən 1 təqvim ili təşkil edir. İstiqrazlar üzrə ödənilməli olan faizlər istiqrazların tədavül müddətində rüblük olaraq nağdsız qaydada ödəniləcəkdir. Bu zaman əsas kimi rübdə 90 gün götürülür.
Dövlət qeydiyyat nömrəsi – İSİN | İstiqrazların növü və forması | İstiqrazların sayı | Hərrac tarixi | İstiqrazların hərrac qiyməti |
AZ2002009440 | Faizli təmin edilməmiş | 2 000 (ədəd) | 05.03.2020 | 1000 AZN |
Bank BTB emissiyadan əldə ediləcək vəsaiti gələcək fəaliyyətinin dəstəklənməsində, o cümlədən kreditləşmədə istifadə edəcək.