Bakı Fond Birjasının sədri Londonda səfərdədir
3 yanvar 2018-ci il tarixində Bakı Fond Birjasının İdarə Heyətinin Sədri Vüqar Namazov Böyük Britaniyanın London şəhərinə səfər edib.
Birjadan "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, səfər zamanı London Fond Birjası ilə qarşılıqlı əlaqələrin yaradılması və inkişaf etdirilməsi, birja fəaliyyətinin effektiv və dayanıqlılığının təmin edilməsi istiqamətində birgə təcrübənin bölüşdürülməsi, listinqin inkişaf etdirilməsi, yeni maliyyə alətlərinin bazara təqdim edilməsi hüquqi bazanın öyrənilməsi və xarici investorların kapital bazarlarına çıxarılması üçün post ticarət institutları arasında əlaqələrin qurulmasına dəstəyin göstərilməsi, eləcədə London Fond Birjasi tərəfindən həyata kecirilən “Elite” proqramranın “Listinq Məsləhət Proqramı” ilə inteqrasiyasi yollarının müəyyən edilməsi və yerli kapital bazarlarında tətbiq edilməsi ətrafında müzəkirələr aparılmışdır.