Unicapital “Yeni Nəsil Maliyyə” forumunun sponsoru olub
Unicapital 17 dekabr tarixində AmCham tərəfindən təşkil olunan “Yeni Nəsil Maliyyə Forumu: İnnovasiya, Texnologiya və İnklüzivlik” tədbirinin sponsoru olub.
Forum çərçivəsində maliyyə sektorunda baş verən sürətli dəyişikliklər, süni intellekt və müasir ticarət texnologiyalarının bazarları necə yenidən formalaşdırdığı müzakirə edilib. Həmçinin inklüzivliyin maliyyə xidmətlərindəki rolu gündəmə gətirilib.
Tədbirdə həm yerli, həm də xarici ekspertlər çıxış edərək fikirlərini paylaşıblar. Unicapital-ın Baş direktoru Vüqar Namazov isə forum çərçivəsində panel müzakirələrinə moderatorluq edərək, innovasiya və texnologiyaların investisiya xidmətlərinin inkişafına təsiri, o cümlədən inklüzivliyin sektordakı əhəmiyyəti mövzularını ön plana çıxarıb.
Unicapital maliyyə sektorunda innovasiyaların izlənməsi və qlobal təcrübələrin öyrənilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir. Bu forum da sahə üzrə inkişafın təmin edilməsi məqsədini dəstəkləyən önəmli tədbirlərdən birinə çevrildi.