Bu imkanlar investorlar üçün:
• Bazar dəyişikliklərinə daha operativ reaksiya vermək,
• Ani qiymət dalğalanmalarından faydalanmaq,
• Daha çeşik və səmərəli ticarət strategiyaları qurmaq imkanı yaradır.
ABB Invest-in bu uğurlu addımı, DriveWealth LLC ilə olan strateji əməkdaşlıq çərçivəsində reallaşdırılıb. Qeyd edək ki, DriveWealth – ABŞ-da qeydiyyatdan keçmiş və tanınmış API brokeridir. Bu əməkdaşlıq sayəsində ABB mobile tətbiqi üzərindən əldə edilən səhmlər və qiymətli kağızlar birbaşa istifadəçilərin öz adlarına rəsmiləşdirilir ki, bu da onları mümkün risklərdən qoruyur.
Nadir Babazadə çıxışında əlavə edib ki, ABB Invest müştərilərinin sərmayələri The Securities Investor Protection Corporation (SIPC) tərəfindən 500,000 ABŞ dolları məbləğində sığortalanır. Bu isə hər hansı bir kontr-agent riskinin və ya brokerin müflisləşməsi halında belə müştərilərin aktivlərinin qorunmasını təmin edir.
“ABB - Invest İnvestisiya Şirkəti” QSC AMB-nin 18.09.2020-ci il tarixli İŞ-05 nömrəli lisenziyası əsasında fəaliyyət göstərir. Bakı şəhəri, Nəsimi rayonu, Nizami küçəsi, ev 67