"Günay Sığorta"ya yeni sədr təyin edilib
Mərkəzi Bankın əməkdaşı "Günay Sığorta"nın rəhbərliyinə gətirilib.“Günay Sığorta” ASC-yə yeni qanuni təmsilçi təyin edilib.
Məlumata görə, bu, Azərbaycan Mərkəzi Bankının sığortaya nəzarət departamentinin əməkdaşı Omarxan İsayevdir.
Omarxan İsayev bu vəzifədə Pərviz Rzayevi əvəz edib. O.İsayev bundan əvvəl, keçmiş Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasında və Maliyyə Nazirliyinin tərkibində fəaliyyət göstərən Dövlət Sığorta Nəzarəti xidmətində çalışıb.
Qeyd edək ki, "Günay Sığorta"nın səhmlərinin 21,62 %-i isə ləğv prosesində olan "Günay Bank" ASC-yə məxsusdur. Bankın lisenziyasının ləğv edilməsindən sonra sığorta şirkətinin bağlanma riskləri artıb. Bundan əvvəl, Azərbaycan Mərkəzi Bankı sorğuya cavab olaraq “Günay Bank” ASC-nin lisenziyasının ləğv edilməsinin “Günay Sığorta” ASC-yə təsirlərinin qiymətləndirilirdiyini, bununla əlaqədar qısa zamanda əlavə məlumat verilməsinin nəzərdə tutulduğunu qeyd etmişdi. Məsələyə hələlik aydınlıq gətirilməyib.
“Günay Sığorta” ASC-nin İdarə Heyətinə yeni sədr təyin edilib. Bu, Omarxan İsayevdir.
O, sədr vəzifəsində Pərviz Rzayevi əvəz edib.
Xatırladaq ki, "Günay Sığorta" 1992-ci ildə yaradılıb. Onun nizamnamə kapitalı 11,1 milyon manatdır. Şirkətin səhmlərinin 49,9 %-i Yeganə Şirinovaya, 28,48 %-i Mahmud Məmmədova, 21,62 %-i isə ləğv prosesində olan "Günay Bank" ASC-yə məxsusdur.