“B.Sərdarov adına Maşınqayırma Zavodu” bu qiymətə özəlləşdirildi
“B.Sərdarov adına Maşınqayırma Zavodu” MMC olub. Ümumi faydalı sahəsi 58 472 kvadratmetr, torpaq sahəsi isə 117 787 kvadratmetr olan müəssisə 14 milyon 489 min 788 manata özəlləşdirilib.İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən avqustun 23-də keçirilən növbəti hərracda 1 dövlət müəssisəsi, 10 nəqliyyat vasitəsi özəlləşdirilib.
Marja Xidmətə istinadən xəbər verir ki, hərraca çıxarılan dövlət əmlaklarına ümumilikdə 65 sifariş qəbul olunub, bunun 19-u elektron qaydada həyata keçirilib.
Hərracda ən yüksək qiymətə özəlləşdirilən əmlak Bakının Binəqədi rayonunda yerləşən “B.Sərdarov adına Maşınqayırma Zavodu” MMC olub. Ümumi faydalı sahəsi 58 472 kvadratmetr, torpaq sahəsi isə 117 787 kvadratmetr olan müəssisə 14 milyon 489 min 788 manata özəlləşdirilib.
Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, Binəqədi şosesi, 53 ünvanında yerləşən "B.Sərdarov adına maşınqayırma zavodu"nu alan şəxsin adı açıqlanmayıb.
Hərracda özəlləşdirilən dövlət əmlakının siyahısı ilə buradan tanış olmaq mümkündür: (https://bit.ly/30SU4lu).
Məlumat üçün bildiririk ki, növbəti hərrac 30 avqust tarixində keçiriləcək. Hərracda iştirakçılara 55 dövlət əmlakı təklif edilir. Bunlardan 6-sı səhmdar cəmiyyətlərin səhm paketi, 12-si kiçik dövlət müəssisə və obyekti, 1-i yarımçıq tikili, 36-sı isə nəqliyyat vasitəsidir.