Qazaxıstanın “BI Group” şirkəti Füzulidə tikinti işlərinə cəlb olunub
Qazaxıstanın “BI Group” şirkəti Füzulidə tikinti işlərinə cəlb edilib.
Bu barədə Azərbaycanın İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Agentliyinin rəhbəri Yusif Abdullayev avqustun 24-də Bakıda keçirilən Qazaxıstan-Azərbaycan İşgüzar Şurasının I iclasında bildirib.
“Bu bizim üçün çox önəmli hadisədir çünki dünyada tanınan böyük şirkət Azərbaycanda da fəaliyyət göstərir”, - deyə Y.Abdullayev qeyd edib.
Qeyd edək ki, Avqustun 24-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev Qazaxıstanın “Bİ-Group” Holdinqi tərəfindən Füzuli şəhərində uşaqlar üçün inşa ediləcək Kurmanqazı adına Yaradıcılığın İnkişafı Mərkəzinin layihəsi ilə tanış olublar.
“Bİ-Group” Holdinqin Direktorlar Şurasının sədri Aydın Raximbayev dövlət başçılarına layihə barədə məlumat verib.
Qarabağda biznes qurmaq üçün 65 Qazaxıstan şirkəti müraciət edib
Qarabağ bölgəsi müxtəlif sahələrdə, o cümlədən turizm, kənd təsərrüfatı, energetika sahəsində zəngin potensiala malikdir. Bu günə qədər Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyinə (KOBİA) bu regionda biznes qurmaq istəyən şirkətlərdən 1100-dən çox müraciət daxil olub.
Bu barədə KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov avqustun 24-də Bakıda keçirilən Qazaxıstan-Azərbaycan İşgüzar Şurasının I iclasında deyib.
O.Məmmədov qeyd edib ki, onların arasında 65-ə yaxın müraciət Qazaxıstan şirkətlərinə aiddir.