Kür çayının sahilində “ASAN xidmət”in binası inşa edilir
“ASAN xidmət” Salyanda da göstəriləcəkSalyan şəhərində - Kür çayının sahilində “ASAN xidmət”in binası inşa edilir.
Olimpiya İdman Kompleksi ilə yanaşı tikilən bu bina təyinatından əlavə, əraziyə xüsusi gözəllik qatacaqdır. “ASAN xidmət”in fəaliyyətinə gəldikdə isə o, Azərbaycanın brendlərindən biri kimi şöhrət tapmışdır. Vətəndaşlar onun süründürməçilikdən uzaq, operativ, təmənnasız xidmətindən razılıq edirlər. Təsadüfi deyil ki, bir sıra ölkələr bu qurumun fəaliyyətini yüksək dəyərləndirərək özlərində də tətbiq etmək arzusunda olduqlarını bildirmişlər.
Salyanda inşa olunan “ASAN xidmət”in tikintisində indi qızğın iş gedir. Dördmərtəbəli binanın mərtəbələrində blokla arakəsmə işləri aparılır, həyətində fəvvarə quraşdırılır. Obyektin həyətinə daxil olarkən buradakı səliqə-sahman diqqət çəkir. Tikinti materialları səliqə ilə ayrı-ayrı yerlərə yığılıb, daşınıb gətirilən torpaq yayılaraq həyətdə relyef bərabərliyi yaradıb. Bir azdan buraya müxtəlif növ dekorativ ağaclar əkiləcək, yaşıllıqlar salınacaq.
Tikintidə işlərin gedişinə nəzarət edən Elvin Məmmədlidən öyrəndik ki, obyektin layihəsi “M.D.M.” MMC, podratçısı isə “DİADEM” QSC-dir.
Hazırda tikintidə təxminən 30 nəfər çalışır. Bənnalardan Kamal Həsənov, Mahmud Sadıqov, qəlibçi Emin Şahbazov, fəhlələrdən Fuad Nuriyev və başqaları işin kəmiyyəti ilə yanaşı, keyfiyyətinə də xüsusi diqqət yetirirlər.