Veysəloğlu “Qayıdış” adlı sərgini elan etdi
“Qayıdış” Qəhrəmanlara Dəstək sərgisinə az vaxt qaldı. Sərgidən əldə olunan gəlir “YAŞAT” Fondu vasitəsi ilə vətənimizin ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçmiş və mübarizə aparmış qəhrəmanlara və onların ailələrinə yönləndiriləcəkdir.(®) Veysəloğlu Şirkətlər Qrupu və Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının təşkilatçılığı, “YAŞAT” Fondunun tərəfdaşlığı ilə “Qayıdış” adlı Qəhrəmanlara Dəstək sərgisi elan olunub.
Sərginin məqsədi Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçmiş və mübarizə aparmış qəhrəmanlara və onların ailələrinə dəstək olmaqdır. Sərgidən gələn gəlirin 70 faizi “YAŞAT” Fonduna, 30 faizi isə rəssamlara ödəniləcəkdir.
Sərgi çərçivəsində 3 nominasiyalı müsabiqə elan olunur. Qaliblərə Azərbaycan Rəssamlar İttifaqının, Veysəloğlu Şirkətlər Qrupunun və YAŞAT Fondunun imzası olan diplomlar təqdim olunacaq.
Əsərlərin mövzusu sərbəstdir. Əsərlər əməkdar rəssam heyəti tərəfindən qiymətləndiriləcək.
Qiymətləndirilmə prosesi üçün nümayiş etdirmək istədiyiniz əsərin fotosunu [email protected] elektron poçt ünvanına göndərə bilərsiniz. Əlavə olaraq, ad, soyadınızı və əlaqə nömrənizi qeyd etməniz xahiş olunur. Əsərlərin qəbulu üçün son tarix: 1 noyabr 2021-ci il.
Sərgi Müasir İncəsənət Mərkəzində 5-11 noyabr, 2021-ci il tarixlərində keçiriləcəkdir.
Ünvan: Müasir İncəsənət Mərkəzi, İçərişəhər, Qüllə küçəsi, 15.