“AtaBank”ın dəstəyilə mini-futbol yarışı başlayır
Bu gün “AtaBank” ASC-nin dəstəyi ilə “AtaHolding” və “Synergy Group” Şirkətlər Qrupunun əməkdaşları arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunan mini-futbol yarışının püşkatma mərasimi keçirilib.
“AtaBank” ASC-nin Baş ofisində baş tutan tədbirdə Kommunikasiyalar və PR şöbəsinin rəisi Oruc İbrahimov turnirin əhəmiyyətindən danışaraq, yeniliklər barədə məlumat verib.
O bildirib ki, ənənəvi yarışda bu dəfə ötən il olduğu kimi 12 deyil, 16 komanda mübarizə aparacaq. İbrahimov reqlament dəyişikliklərini də iştirakçı klubların rəsmilərinə çatdırıb. Belə ki, 2016-cı il istisna olmaqla, əvvəlki illərdə baş tutan turnirlərdə olduğu kimi 16 komanda püşkün nəticəsinə əsasən 4 qrupa bölünüb. Qruplarda ilk 2 yeri tutacaq kollektivlər 1/4 finala vəsiqə qazanacaqlar. Bu mərhələnin qalibləri yarımfinal, 3-cü yer və final mərhələsində iştirak edəcək.
Komandalara nəzər yetirsək, debütantların olduğunu da görmək mümkündü. Bunlar “Konsaltinq”, “Qalaaltı Hotel”, “Fifty Fine”, “CDB”, “AtaSport” və “Region” klublarıdır.
Buna baxmayaraq, qrup matçlarının gərgin keçəcəyini əvvəlcədən də proqnozlaşdırmaq olar. Çünki ötən ilki 1/4 finalçılar “MXD” ilə “Gobustone”, həmçinin “No Name”lə “VTB Plus” bu dəfə bir-birinə ilk mərhələdə rəqib olublar. Son çempion “VTB Bank” isə C qrupunda gücünü yoxlayacaq.
“MXD”
“Konsaltinq”
“VTB Plus”
“Qalaaltı Hotel”
“Fifty Fine”
“VTB Bank”
“AtaSport”
“AtaTexnologiya”
“Synergetic”
“CDB”