“Kartonpak” şirkətinin rəhbərinə vəzifə verildi
Ölkədə fəaliyyət göstərən qabaqcıl qablaşdırma məhsulları istehsalçıları və ixracatçılarının təşəbbüsü, İqtisadiyyat Nazirliyinin və Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının dəstəyi ilə Azərbaycan Qablaşdırma Sənayesi Assosiasiyası təsis olunub.
“Marja” xəbər verir ki, bununla bağlı martın 17-də Bakı Biznes Mərkəzində tədbir keçirilib.
Tədbir iştirakçılarının təklifi əsasında “Azərbaycan Qablaşdırma Sənayesi Assosiasiyası”nın təsis edilməsi məsələsi səsə qoyulub və yekdilliklə qəbul olunub. Assosiasiyanın dövlət qeydiyyatı ilə bağlı təşkilati məsələlərə dair müzakirələr aparılıb, qurumun nizamnaməsi təsdiq olunub, idarə heyətinin və nəzarət-təftiş komissiyasının üzvləri seçilib. “Kartonpak” MMC-nin rəhbəri Kamran Hacızadə assosiasiyanın İdarə Heyətinin sədri seçilib.
Göstərilən etimada görə təşəkkürünü bildirən Kamran Hacızadə “Azərbaycan Qablaşdırma Sənayesi Assosiasiyası”nın fəaliyyətinin qablaşdırma məhsullarının istehsalı və ixracı sahəsində fəaliyyət göstərən sahibkarlar arasında assosiativ əlaqələrin qurulması, onların qarşılaşdıqları problemlərin birgə həlli, eləcə də ixrac imkanlarının genişləndirilməsi baxımından səmərəli olacağını qeyd edib.