Əməkhaqqı və kredit kartları daha çox artıb
2018-ci ilin İyul ayının sonunda cəmi ödəniş kartlarının sayı 6 milyon 174 min ədəd təşkil edib.
"Marja" Mərkəzi Bankın statistikasına istinadən xəbər verir ki, İyun ayı ilə müqayisədə İyulda cəmi ödəniş kartlarının sayı 62 min ədəd artıb. Mayda artım 50 min ədəd, İyunda isə 40 min ədəd təşkil etmişdi.
İyun ayı ilə müqayisədə İyulda sosial kartların sayı dəyişməyərək 2 milyon 521 min ədəd təşkil edib. Əməkhaqqı kartlarının sayı isə 31 min ədəd artaraq 1 milyon 908 min ədədə çatıb. Digər debet kartlarının sayı 8 min ədəd artaraq 922 min ədədə, kredit kartlarının sayı isə 24 min ədəd artaraq 823 min ədədə qalxıb.
Ötən ilin sonu ilə müqayisədə isə bu ilin 7 ayı ərzində cəmi ödəniş kartlarının sayı 374 min ədəd, o cümlədən əmək haqqı kartlarının sayı 81 min ədəd, kredit kartlarının sayı 200 min ədəd, sosial kart və əməkhaqqı kartı olmayan digər debet kartlarının sayı isə 107 min ədəd artıb. Sosial kartların sayı isə 14 ədəd azalıb.