“Bank Respublika”nın xalis mənfəəti 3 dəfə artıb
Bank Respublika cari ilin ikinci rübünün yekunlarına dair maliyyə hesabatlarını açıqlayıb.
Bankın yaydığı məlumata görə, Bank Respublika ikinci rübdə də bütün istiqamətlər üzrə dinamik inkişaf etməyə davam edir.
1 iyul 2018-ci il tarixinə bankın aktivləri 860 milyon manata qədər çatdırılıb ki, bu da birinci rüblə müqayisədə 16,4% çoxdur.
İkinci rübün nəticələrinə əsasən bankın xalis mənfəəti artaraq 640 min manata çatdırılıb. Xalis mənfəət 3 dəfə artıb.
Hesabat dövrünə bankın depozit portfelində cari ilin birinci rübünə nisbətən 23,2%, kredit portfelində isə 13% artım müşahidə olunur.
“2018-ci ilin ikinci rübünün yekunları üzrə əldə etdiyimiz pozitiv göstəricilər – təsdiq etdiyimiz inkişaf strategiyasının mərhələli şəkildə həyata keçirilməsinin nəticəsidir. Bu nəticələr müştərilərimizin maliyyə ehtiyaclarını maksimal şəkildə təmin etməyə və biznesi maliyyələşdirən aparıcı təşkilat kimi Bankın bazardakı mövqeyini möhkəmləndirməyə imkan verəcək” – deyə “Bank Respublika”nın İdarə Heyətinin sədri Asəf Namazov qeyd edib.