“Bank Avrasiya”nın xalis mənfəəti 2 dəfə azalıb
“Bank Avrasiya” ASC 2018-ci ilin birinci yarısını 4 milyon 645 milyon manat xalis mənfəətlə başa vurub. Halbuki Bank, 2017-ci ilin birinci yarısını 8,9 milyon manat xalis mənfəətlə bağlamışdı (1,9 dəfə azalma).
"Marja" Bankın maliyyə hesabatına kistinadən xəbər verir ki, ötən ilin yanvar-iyun dövründə 7 milyon 920 min manat təşkil etmiş cəmi gəlirlər (faiz və qeyri-faiz), cari ilin yanvar-iyun dövründə 6 milyon 675 min manata düşüb. Xərclər çıxıldıqdan sonra 3 milyon 83 min manat əməliyyat mənfəəti olub. Eyni zamanda, ehtiyatlardan azad olmuş 1 milyon 560 min manat mənfəətə əlavə edilib. Nəticədə Bankın xalis mənfəəti 4 milyon 645 min manat təşkil edib.
30 İyun 2018-ci il tarixində “Bank Avrasiya” 169 milyon 444 min manat cəmi aktivlərə, 105 milyon 762 min manat cəmi öhdəliklərə və 63 milyon 681 min manat cəmi kapitala malik olub.
“Bank Avrasiya” ASC 30 İyun 2017-ci il tarixində 159,8 milyon manat cəmi aktivlərə, 97,8 milyon manat cəmi öhdəliklərə və 61,9 milyon manat cəmi balans kapitalına malik idi.
Bank ötən ilin sonunda 151 milyon 223 min manat cəmi aktivlərə, 92 milyon 311 min manat cəmi öhdəliklərə və 58 milyon 912 min manat cəmi kapitala malik idi.
Bankın müştərilərə verdiyi kreditlər 85 milyon 324 min manatdan 90 milyon 827 min manata yüksəlib.