Tramp: Rusiya "hazırlaş", raketlər Suriyaya gəlir
ABŞ Prezidenti Donald Tramp, Suriyaya hərbi müdaxilə variantları ilə bağlı açıqlama verib.
"Marja" xəbər verir ki, Tramp, Twitter hesabından verdiyi açıqlamada, "Rusiya Suriyaya atacağımız raketləri vuracaqmış. Hazır ol Rusiya, çünki yeni və ağıllı raketlər gəlir. Xalqını qazla öldürən bir heyvanla birgə olmamalısan" ifadələrini istifadə edib.
Bu gün günün ilk saatlarında Rusiyanın Livandakı səfiri Suriyaya ediləcək bir ABŞ hücumunda Rusiyanın ABŞ raketlərini və raketlərin atıldığı yerləri vuracağını söyləmişdi.
RUSİYADAN AÇIQLAMA
Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü,"Ağıllı raketlərin, terrorçulara doğru uçması lazımdır. Ərazisində bir neçə ildir ki, beynəlxalq terrorizmlə mübarizə aparan qanuni hökumətə deyil" açıqlamasını edib.
SÖZÜNÜ YUMUŞALDIB
ABŞ Prezidenti Tramp, növbəti dəfə şəxsi Twitter hesabından yazdığı mesajda, "Rusiya ilə münasibətlərimiz Soyuq Müharibə dövrü də daxil heç olmadığı qədər pisdir. Buna heç ehtiyac yoxdur. Rusiyanın iqtisadi olaraq dəstəyə ehtiyacı var ki, biz də bunu asanlıqla verə bilərik. Birlikdə çalışmalıyıq. Silah yarışını kənara qoyaq", ifadələrini istifadə edib.
Qeyd edək ki, Rusiya Rublu kəskin dəyərdən düşüb, neft isə bahalaşıb. Dollar 65 rublu keçib, Brent nefti isə1% bahalaşaraq 71,72 dollara qalxıb.