“Renessans Palace” binalarından biri sakinlərin ixtiyarına verildi - FOTOLAR
“AS Qrup İnvestment” şirkətinin Bakının Yasamal rayonunda inşa etdiyi premium seqment yaşayış kompleksi “Renessans Palace”da mənzillərin açarları mülklərin sahiblərinə təqdim olunub.
Dörd binadan ibarət kompleksin korpuslarından birincisi 17 mart tarixində təmir işləri apara bilmələri üçün mənzil sahiblərinə təhvil verilib.
Açarların təqdimatı üçün “Renessans Palace” yaşayış kompleksində təmirə təhvil veriləcək korpusda həmin binanın sakinlərinin iştirakı ilə rəsmi və bədii hissədən ibarət xüsusi tədbir keçirilib. Təqdimatda çıxış edən “AS Qrup İnvestment” nümayəndələri təmir üçün yaradılan şəraitdən və mənzil sahiblərinin təmiri zamanı təhlükəsizliyə əməl etməli olduqları şərtlər barədə məlumat veriblər.
“AS Qrup İnvestment” şirkətindən bildirildi ki, 2 ay fasilə ilə payızadək bütün korpusların təmirə təhvil verilməsi nəzərdə tutulub. Sentyabr ayında keçirilməsi planlaşdırılan “Grand Opening” (Böyük Açılış) tədbiri ilə “Renessans Palace” premium yaşayış kompleksində artıq yaşayış üçün icazə veriləcək.
3 hektar ərazini əhatələndirən yaşayış kompleksinin 1,6 hektar hissəsi sakinlər üçün meşətipli, qapalı park olacaq. Binaların hər mərtəbəsində mənzil sayı maksimum 4-dür. Hər blokda 3 ədəd sürətli “Mistubishi” markalı liftlər quraşdırılıb. Mənzillərin hündürlüyü standard ölçülərdən daha artıq – 3.45 metrdir. Çöl divarlar termobloklarla tikildiyindən evlər yayda sərin, qışda isə isti qalır. Bu isə 40% enerjiə qənaət etməkdir. Pəncərələr izosistemli, 4 kameralı pəncərələr olduğundan Bakı küləyinin səsini və soyuğu içəri buraxmır.