Bakının ada qəsəbəsində yeni yaşayış binaları tikilir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 01 avqust 2017-ci il tarixli sərəncama uyğun olaraq, Pirallahı rayonunda Bakı şəhəri Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyətinin inzibati binasının tikintisinin davam etdirilməsi və qəzalı vəziyyətdə olan yaşayış binalarının sakinlərinin mənzil-məişət şəraitinin yaxşılaşdırılması məqsədi ilə 29 ədəd yeni çoxmənzilli binaların tikintisi nəzərdə tutulub.
Rayon İcra Hakimiyyətindən "Marja"ya daxil olmuş məlumata görə, Pirallahı qəsəbəsi, S.Vurğun küçəsində yeni yaşayış binalarının tikintisi üçün ayrılmış ərazidə şaquli planlaşdırma aparılmış, 3 ədəd binanın bünövrə çalasının qazılması tamamlanmış, bünövrəsinin betonlama işləri aparılmış və 1-ci binada 1-ci mərtəbənin tikintisinə başlanılmışdır. Hazırda tikinti-quraşdırma işləri davam etdirilir.
Həmçinin RİH-nin inzibati binasında da tikinti işləri davam etdirilir, inzibati binanın fasadının keramoqranit ilə üzlənməsi işləri görülür. Plastik pəncərələrin quraşdırılması işləri tamamlanmış və otaqlarda asma tavanın vurulması işləri aparılır. Kommunikasiya xətlərinin çəkilməsi davam etdirilir. Heydər Əliyev Mərkəzində də tikinti-quraşdırma işləri aparılır. Binanın daxilində divarların suvanılması işləri görülür.
Pirallahı rayonunun eyni adlı qəsəbəsi Xəzər dənizində ada olduğu üçün dörd tərəfdən su ilə əhatə olunmuşdur, sahil boyu uzunluğu 23-40 km-ə qədərdir.