Yaponiyanın dəmir yolu şirkətindən maraqlı üzristəmə
Qatar 20 saniyə tez yola çıxdı, sərnişinlərdən üzr istədilər
Yaponiyada bir dəmir yolu şirkəti, qatarlarından biri 20 saniyə erkən yola çıxmasına görə sərnişinlərdən üzr istəyib.
Marja.az-ın xəbərinə görə, şirkətdən verilən yazılı açıqlamada, 14 Noyabrda Tokio ilə Tsukuba arasında hərəkət edən Tsukuba Express qatarı, Mina Nagareyama stansiyasından planlaşdırdığı kimi, yerli vaxtla saat 09.44 əvəzinə 20 saniyə əvvəl hərəkət etdiyi qeyd edilib. Xətanın, işçinin vaxta nəzarət etməməsi ilə bağlı olduğu bildirilən açıqlamada, erkən hərəkətin səbəb olduğu çətinliklər üçün üzr istənib. Açıqlamada, heç bir sərnişindən məsələ ilə bağlı şikayət gəlmədiyi bildirilib.
Dünyanın ən etibarlı və sıx dəmir yolu xətlərinə malik olan Yaponiyada bir qatarın hərəkət cədvəlindən kənar hərəkət etməsinə çox nadir hallarda rast gəlinir. Tokio metro xətlərində çalışan yüzlərlə qatarı istifadə edən Yaponlar, qatarların dəqiqliyi sayəsində istiqamətlərinə müəyyən edilən dəqiqədə çatır və gedəcəyi istiqamətdəki köçürmə xəttinə da saatında yetişərək digər qatara minə bilirlər.