12 mindən çox adam dövlət sektorundakı işindən çıxıb
Azərbaycanda dövlət sektorunda işləyənlərin sayı azalır.
"Marja" xəbər verir ki, 2017-ci il oktyabrın 1-i vəziyyətinə ölkə iqtisadiyyatında muzdla çalışan işçilərin sayı 1 milyon 526,4 min nəfər olmuş, onlardan 877,6 min nəfəri iqtisadiyyatın dövlət sektorunda, 648,8 min nəfəri isə qeyri-dövlət sektorunda fəaliyyət göstərmişdir.
2017-ci il yanvarın 1-i vəziyyətinə ölkə iqtisadiyyatında muzdla çalışan işçilərin sayı 1 milyon 514,0 min nəfər olmuş, onlardan 889,9 min nəfəri iqtisadiyyatın dövlət sektorunda, 624,1 min nəfəri isə qeyri-dövlət sektorunda fəaliyyət göstərmişdir. Beləliklə, bu ilin 9 ayı ərzində dövlət sektorunda işləyənlərin sayı 12,3 min nəfər azalıb. Özəl sektorda işləyənlərin sayı isə 24,7 min nəfər artıb.
SENTYABRDA ÖZƏL SEKTORDA İŞLƏYƏNLƏR AZALIB
2017-ci il sentyabrın 1-i vəziyyətinə ölkə iqtisadiyyatında muzdla çalışan işçilərin sayı 1 milyon 526,3 min nəfər olmuş, onlardan 875,8 min nəfəri iqtisadiyyatın dövlət sektorunda, 650,5 min nəfəri isə qeyri-dövlət sektorunda fəaliyyət göstərmişdir.
Beləliklə, Sentyabrda dövlət sektorunda işləyənlərin sayı 1,8 min nəfər artıb, özəl sektorda işləyənlərin sayı isə 1,7 min nəfər azalıb.