Həsənovlara məxsus lizinq şirkəti gəlirini və mənfəətini açıqladı
Avtomobil lizinqi məhsulları təklif edən "İnternational Leasing" ASC 2024-cü ili 308 min 138 manat xalis mənfəət ilə başa vurub. Şirkət 2023-cü ili 3 min 387 manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı. Beləliklə, ötən il "İnternational Leasing"in xalis mənfəəti 91 dəfə və ya 304 min 751 manat artıb.
Marja.az xəbər verir ki, "İnternational Leasing" şirkətinin gəlirləri 2023-cü ildə 46 min 582 min manat ikən, 2024-cü ildə 555 min 459 manata yüksəlib (12 dəfə və ya 508 min 877 manat artıb).
Ötən il "İnternational Leasing"in lizinq portfeli (müştərilərə verilmiş kreditlər) 4,4 dəfə artaraq 31 dekabr 2024-cü il tarixində 2 milyon 371 min manata çatıb. Şirkət 2023-cü ilin sonunda 536 min manat cəmi portfelə malik idi.
2024-cü ilin sonunda "İnternational Leasing" ASC-nin 1 milyon amant nizamnamə kapitalının 45%-i Həsənov Nicat Vaqif oğluna, digər 45%-i Həsənov Rifat Vaqif oğluna və 10%-i Cabbarova Leyla Vaqif qızına məxsus olub.