Bakıya daha 640 avtobus gətiriləcək
İki il ərzində Bakıda avtobusların sayı 440 ədəd və ya 25 % artırılıb.
“Marja” xəbər verir ki, bunu Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında Azərbaycan Yerüstü Nəqliyyat Agentliyinin (AYNA) İdarə Heyətinin sədri Anar Rzayev Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə keçirilən nəqliyyat məsələlərinə dair müşavirədə bildirib.
“Hazırda bu, rekord səviyyəyə - 2 160-a çatıb. Lakin, bu, son say həddi deyil və avtobusların sayının 2 800-ə çatdırılması nəzərdə tutulub. Şəhərdə avtobuslara əhalinin inamını artırmağa imkan verən xüsusi zolaqlar şəbəkəsi hazırlanıb. Bunun sayəsində avtobusların həm sürəti, həm göstərilən xidmətlərin keyfiyyəti artıb. Sıxlıq çox olan bəzi küçələrdə, - Atatürk prospektində bunu mən nümunə göstərə bilərəm, - sürət 12 dəqiqə azalıb, yəni, keçid orada 12 dəqiqə azalıb. Bu da vətəndaşların ictimai nəqliyyatdan istifadəsinə keçidinə ciddi bir təşviq yaradıb”, - A.Rzayev qeyd edib.