“Qobu Park-2” kompleksinin binaları tam təhlükəsiz şəkildə sakinlərin istifadəsindədir - KRİSTAL ABŞERONDAN AÇIQLAMA
Bir müddət əvvəl mətbuatda "bina əyildi, sakinlər təhlükədə" başlıqlı yaz dərc edilmişdi.
"Qobu Park-2” yaşayış kompleksinin tikintisində podratçı kimi çıxış etmiş "Kristal Abşeron"un əməkdaşları ilə birlikdə əraziyə baxış keçirilib.
Məlum olub ki, yayılmış görüntülər inşaat norma və qaydalarına əsasən 2 bina arasındakı olmalı olan boşluq - antiseysmik tikişin üzərində olan dekorativ dəmir listlərin dəyişdirilməsi zamanı çəkilmişdir. Şəkillərdə də görüntüyü kimi sözügedən boşluğun aşağı hissəsindəki dekorativ dəmir list yerində qalıb, ortada bir hissəsində dəmir list dəyişdirilir.
Qeyd edilib ki, bütün bu proseslər isə binanın dayanıqlılığına heç bir təsir göstərmir. Bina Azərbaycan Respublikasının Fövqəladə Hallar Nazirliyinin aidiyyatı qurumlarının nümayəndələri tərəfindən yoxlanılıb. Bina konstruktiv cəhətdən tam yüksək səviyyədədir və binanın konstruksiyasında millimetr qədər belə zədə yoxdur. Binada istifadə olunan armaturlar Rusiya istehsalı A500 markadır, beton isə M400 markadır. Eyni zamanda memarlığında da hər hansı bir dəyişiklik yoxdur. Son olaraq məlumat vermək istəyirik ki, bina tam təhlükəsiz şəkildə sakinlərin istifadəsindədir.
"Vətəndaşları yayılan dezinformasiyalara inanmamağa çağırırıq, - "Kristal Abşeron"un əməkdaşları bildiriblər.